Odvetrané fasády z Alucobondu a FunderMaxuQBOND bola sekcia organizácie QKOMAXIT s.r.o, ktorá sa osamostatnila a od 1.1.2016 pôsobí ako samostatný subjekt. Zaoberá sa opláštením budov a objektov, konštrukcií, stľpov a pod. Zameriava sa a zabezpečuje komplexnú dodávku odvetraných fasád z kompozitných materiálov typu „Reynobond, Alucobond, Debond, Alubond,“ a kompaktných materiálov FUNDERMAX, Trespa, Kronoplan, Senova. Pracujeme i s cementovlaknitými materialmi ako Cembrit, Equitone, Cetris. Komplexnosť v sebe zahŕňa posúdenie požiadaviek zákazníka, návrh vhodného riešenia, technická podpora, výroba a montáž fasádneho opláštenia. Spoločnosť sa zameriava na plošné výmery od 1m2 - 10 000m2. To znamená, že dokážeme zabezpečiť i opláštenie najmenších plôch (1-25m2), ako sú stĺpy, markízy, prístrešky, ploty, alebo ich časti. Malé a stredné plochy (26-300m2), fasády, alebo časti fasád rodinných domov, polyfunkčných, zdravotníckych a obytných objektov a veľké výmery (od 300m2) polyfunkčné, skladové, obchodné centrá, rodinné vily, showroomy, apartmánové domy, banky, poisťovne a pod. Používame i prenosnú technológiu, ktorá umožňuje výrobu fasádneho obkladu priamo na mieste, je veľmi efektívna a zabezpečuje vysokú kvalitu prevedenia..

ČO JE TO ODVETRANÁ FASÁDA

Odvetraná fasáda je exteriérové oplášenie budovy, objeku, alebo ich časti.Základom odvetranej fasády je konštrukcia, na ktorej je fasádny obklad upevnený. Známe systémy ponúkajú dva základné druhy konštrukcií: hliníkovú a drevenú (KVH hranoly). Častejšie používané sú hliníkové konštrukcie - sú ľahké, dostatočne pevné, s veľkým výberom tvarovaných profilov, ale hlavne nepodliehajú korózii. Inštalujú sa na hliníkové konzoly, ktoré zabezpečia požadované predsadenie od steny, pod ktoré sa inštalujú termopodložky, kôli tepelným prestupom. Drevené konštrukcie sú menej používané, pretože majú kratšiu životnosť, (i keď sú KVH hranoly veľmi kvalitné - technicky sušené na vlhkosť 12-15% a rozmerovo presné) ich cena sa takmer vyrovná konštrukcii z hliníka. V prípade izolácie, je nutné použiť vhodnú izolaciu pod odvetranú fasádu, nie polystyrén, pretože vplyvom slnečného žiarenia sa obklad môže zohriať i na 50-70°C a polystyrén začne postupne sublimovať. Za pár rokov bude o poznanie tenší. Závažnejšia situácia by nastala pri požiari, kde komínový efekt v odvetranej fasáde výrazne podporí horenie horľavého polystyrénu... Vďaka komínovému efektu v odvetranej špáre má odvetraná fasáda veľké výhody oproti kontaktnému zateplovaciemu systému (KZS). Základnu výhodou je ochrana steny pred slnkom, vetorom, dažďom, vlhkosťou, pliesňam, mrazom, mestským a priemyselným smogom a pod. Prúdenie vzduchu zo spodu nahor zabranuje preniknutiu vlhkosti a teplu do steny. Tento systém patrí k najúčinnejším a najzdravším fasádnym systémom. Systém sa skladá (zjednodušene) z nosných prvkov konštrukcie (hliníkové konzoly), nosnej konštrukcie (hliníkové profily), zateplenia (čadičová minerálna vlna), paropriepustnej zábrany a obkladových dosiek. Povrchové úpravy produktov nie sú limitované len základnou škálou farieb, ale reprezentujú ich najmä elegantné metalické odtiene, spektrálne farby (meniace svoju farbu uhlom pohľadu), rôzne dekory dreva, kameňa, art dizajnu, až po vlastné návrhy. Obkladové dosky sa na konštrukciu lepia, nitujú, alebo skrutkujú.

Kompozitný materiál „ALUCOBOND“

je „sendvič“ zložený z viacerých vrstiev materiálu (hliník, plast, hliník) zabezpečujúci vynikajúce fyzikálne, mechanické a chemické vlastnosti, ako i odolnosť voči poveternostným vplyvom, tvarovú a farebnú stálosť (záruka výrobcu na materiál 30 rokov). Štandardná hrúbka kompozitného materiálu je 4mm a je zložený zo spodnej vrstvy hliníka hrubej 0,5mm, z 3mm polyetylénového jadra a vrchnej vrstvy hliníka hrubej 0,5mm, ak neberieme do úvahy vysokokvalitné laky, lepidlá, UV vrstvy a krycie fólie.

Alucobond

Alucobond je ľahko tvarovateľný, pevný v ohybe, je ľahký a tlmí vybrácie i hluk. Podľa vo výrobe nafrézovaných drážok je možné tento materiál presne ohýbať do rôznych uhlov a tvarov a to i priamo na mieste stavby.  Dokonalé rovné línie panelov zabezpečujú opticky pôsobivé architektonické riešenie fasád, alebo častí budov. Tento materiál je možné i zkružovať na polomer desaťnásobku hrúbky, t.j. pre hrúbku 4mm je to 40mm.  Povrchové úpravy produktov z kompozitných materiálov nie sú limitované len základnou škálou farieb, ale reprezentujú ich najmä elegantné metalické odtiene a spektrálne farby (meniace svoju farbu uhlom pohľadu). Dve hlavné oblasti aplikácie sú stavebníctvo a reklamy.

Kompaktný materiál „FUNDERMAX“

zvyčajne pozostáva z vrstiev prírodnej vláknitej výstuže, ktorú môže tvoriť napríklad papier v určitom hmotnostnom zastúpení a vytvrdené živice, ktoré spolu zaisťujú extrémnu odolnosť voči atmosférickým i mechanickým vplyvom. Produkty z kompaktných materiálov sa vyznačujú veľmi širokou paletou farieb, drevo-dekorov, metalických-dekorov, či špeciálných dekorov, ktoré si môžete navrhnúť i Vy sami. Sú základom vybavenia interiéru a exteriéru a pre svoju odolnosť a hygienické vlastnosti sú ideálne pre použitie v kanceláriach, lekárniach, nemocniciach, chemických, medicínskych či iných laboratóriach. Nachádzajú široké uplatnenie i pri výrobe nábytku, kuchynských liniek, výplne zábradlí, sanitárne kabíny, deliace priečky, steny a parapety.

Fundermax

Štandardná hrúbka je 4 až 15mm, najčastejše sa na opláštenie fasád používa hrúbka 6mm a na balkónové výplne min 8mm. Fasádne dosky určené na exteriérové využitie sú mimoriadne tvrdé a odolné proti oteru, poškrabaniu, nárazu, bežným chemikáliám, vode, vodnej pare, mrazu i teplu a majú antigrafity povrch (záruka výrobcu na materiál až 30 rokov). Vlastnosti niektorých fasádnych dosiek sa vylepšujú vkladaním hliníkových fólií pod povrch, čo predovšetkým zvyšuje samonosnosť a pevnosť produktu. Perforáciou dosiek možno docieliť určité dekoratívne efekty na fasádnom elemente a to rovnako v prípade dosiek s prídavnými hliníkovými vrstvami, alebo bez nich. Sú vhodné pre všetky vonkajšie použitia a chránia životné prostredie pretože sú bez obsahu ťažkých kovov.

Fundermax

 | 
 | 
 |