Interiérové a exteriérové podlahy z masívneho dreva a WPL

Qfloor je 4.sekcia spoločnosti QKOMAXIT s.r.o., ktorá sa zaoberá distribúciou a montážou exkluzívnych a dizajnovo unikátnych interiérových podláh z masívneho dreva BOLEFLOOR a exteriérových terás z exotických drevín a drevoplastu WPL.

BOLEFLOOR

Nebola to príroda, ktorá stvorila rovné línie. Bolefloor svojimi krivkami vyzdvihuje prirodzenosť a harmóniu dreva. Nielen, že je povrch esteticky výnimočný, ale technológia výroby umožňuje ideálne využitie každého kusu z kmeňa. Menej odpadu – viac podlahy. Podlaha Bolefloor je dostupná v prevedení masívny dub, jaseň, javor, čerešňa a orech. Ponuka druhov dreva a kvalitatívneho prevedenia je dostatočne široká pre uspokojenie nárokov a očakávaní aj najnáročnejších zákazníkov.

Stupne kvality podlahy:
SELECT: Najvyšší stupeň kvality. Bez podkôrovej časti dreva a tmavých uzlov na povrchu, povolené sú zdravé uzly a kresba dreva.
NATURAL: Povolené je podkôrové drevo, malé tmavé a zdravé uzly a kresba dreva.
RUSTIC: Povolené je podkôrové drevo, malé tmavé a zdravé uzly a kresba dreva, môžu byť prítomné i puklinky do 2mm.

Dušou Boleflooru je podlaha z masívu, niektoré požiadavky a podmienky si však vyžadujú i viacvrstvové riešenie pre podlahové kúrenie (podlaha je zložená z preglejky a vrchná časť je z masívu). Produkty Bolefloor sú navrhnuté a vhodné pre extrémne zaťaženia, ako napríklad prostredie s kolísavými teplotami prostredie ktoré je vystavené veľkej a častej záťaži, ako napr. obchodné domy, reštaurácie, letiská, hotely, banky a podobne.

Bolefloor

ŽIVOT NIEJE ROVNÁ ČIARA - BOLEFLOOR

EXTERIÉROVÉ TERASY Z EXOTICKÉHO DREVA

Exotické dreviny, ako sú Teak, Massaranduba, Merbau, Bangkirai, Ipe sú ideálne na terasy, zimné záhrady, záhradné chodníky, balkóny, obloženie bazénov a pod. Rozhodujúcim kritériom pre výber správnej podlahy na terasu sú estetika, cena, druh dreva terasových dosiek - respektíve jeho odolnosť voči poveternostným vplyvom a údržba.

To, že drevené terasy sú v trende, neznamená NIČ, pretože terasa z dreva je harmonické riešenie využitia priestoru určeného pre ľudí na každodennú prácu, oddych, či relaxáciu. Nesmieme zabudnúť ani na estetický dojem, ktorý lahodí zmyslom človeka a zasahuje jeho predstavivosť, kreativitu a inšpiruje v každodennom živote.

BANGKIRAI

Rozmery: 25 x 145 mm, rôzne dĺžky
Trieda trvanlivosti: 2 (trvanlivé) čo v exteriéri zodpovedá trvanlivosti v dĺžke 15 až 25 rokov
Výskyt: predovšetkým v Indonézii a v juhovýchodnej Ázii, stromy 30 m vysoké
Hustota cca. 1 000 kg/m³

Bangkirai takmer vôbec nenapadajú škodce a nie je potrebné robiť impregnáciu dreva, ojedinele sa v ňom môžu vyskytnúť malé vyhryznutia, ktoré nemajú žiadny vplyv na pevnosť terasy. Bangkirai sa pri raste točí. Farba dreva Bangkirai je nenápadne svetlo hnedá.

Bangkirai

MERBAU

Rozmery: 25 x 145 mm, rôzne dĺžky
Trieda trvanlivosti: 1 – 2 (veľmi trvanlivé až trvanlivé) čo v exteriéri zodpovedá trvanlivosti 15- 25 rokov.
Výskyt: predovšetkým v Indonézii a v juhovýchodnej Ázii, stromy až 30 m vysoké
Hustota je približne 850 kg/m³

Farba dreva Merbau je červenohnedá až červená, drevo môže obsahovať minerály žltej farby. Drevo Merbau je veľmi stabilné a trvanlivé s malým koeficientom napučania a zosychania.

Merbau

IPE

Rozmery: 21 x 145 mm a v rôznych dĺžkach
Trieda trvanlivosti: 1 – 2 (veľmi trvanlivé až trvanlivé) čo v exteriéri zodpovedá trvanlivosti 15- 25 rokov.
Výskyt: juhoamerické stromy až 30 m vysoké
Hustota cca. 1 150 kg/ m³

Ipe patrí k najodolnejším druhom dreva pre exteriér. Terasy z Ipe majú krásnu olivovo až tmavo hnedú farbu, v ojedinelých prípadoch môžu byť i zelenkavé.

IPE

SMREKOVEC

Rozmery: 28 mm x 145 mm v rôznych dĺžkach.
Trieda trvanlivosti: 2 (trvanlivé) čo v exteriéri zodpovedá trvanlivosti 15- 25 rokov.
Výskyt: juhoamerické stromy až 30 m vysoké
Hustota do 700 kg/m³

Smrekovec je najtrvanlivejším európskym ihličnatým drevom. Obzvlášť vhodný je červený smrekovec, ktorý má jemnejší rast, lepšiu tvarovú stálosť a o niečo vyššiu trvanlivosť. Textúra jadrového dreva je nápadná, typický je tiež prírastok jemných liet, ktorý je zárukou rozmerovej stálosti. Jadrové drevo smrekovca je žltavo biele, hnedé až tehlovo červené a postupom času silno tmavne. Smrekovec má nepatrný točivý rast, ktorý je potrebné zohľadniť pri stavbe.

Smrekovec

MASSARANDUBA

Rozmery: 25 x 145 mm v rôznych dĺžkach.
Trieda trvanlivosti: 1 (veľmi trvanlivé) čo v exteriéri zodpovedá trvanlivosti viac ako 25 rokov.
Výskyt: juhoamerické stromy 10-15 m vysoké
Hustota 1 100 kg/m³

Massaranduba je drevo veľmi podobné drevu Bangkirai, je však odolnejšie. Terasové dosky z dreva Massaranduba sú svetlo až tmavočerveno hnedé. Pre udržanie prírodného zafarbenia sa preto odporúča pravidelné ošetrovanie. Štruktúra dreva je jemná a pravidelná, čo s jeho sýtymi farbami dodáva terase krásny vzhľad. Patrí k najťažším druhom dreva a má veľmi dobré pevnostné charakteristiky, v ojedinelých prípadoch má na čelných stranách niekedy sklon k vytváraniu trhlín.

Massaranduba

SAPELLI

Rozmery: 25 x 145 mm v rôznych dĺžkach.
Trieda trvanlivosti: 2 – 3 (trvanlivé až mierne trvanlivé) čo v exteriéri zodpovedá trvanlivosti 10 - 15 rokov.
Výskyt: západná, stredná a východná Afrika až 45 m vysoké
Hustota 800 kg/m³

Beľové drevo je žltavo biele, ale čerstvo narezané jadrové drevo má lososové zafarbenie, ktoré sa v priebehu doby zmení na červenalo hnedú farbu. Povrch tohto druhu dreva je len slabo pórovitý, preto má Sapelli krásnu dekoratívnu štruktúru. Terasy zo Sapelli vykazujú veľmi dobrú tvarovú stálosť, ojedinele môže prísť k vylúhovaniu extraktívnych látok.

Sapelli

THERMOJASEŇ

Rozmery: 21x125 mm a v dĺžkach 100,150,200 a 230 cm
Trieda trvanlivosti: 1-2 (veľmi trvanlivé, trvanlivé) čo v exteriéri zodpovedá trvanlivosti 15 - 25 rokov.
Výskyt: celá Európa
Hustota 800 kg/m³

Po thermo procese získa tmavo hnedú farbu, na svetle však vybledne. Ak je thermojaseň ošetrený vhodným olejom na drevo, zostane dlho zachovaná jeho pôvodná tmavohnedá farba. Thermojaseň je zrovnateľný s obľúbenými druhmi tropického terasového dreva, ako sú Teak a Bangkirai.

Thermojaseň

THERMOBOROVICA

Rozmery: 26 x 117 mm a 26 x 140 mm v rôznych dĺžkach.
Trieda trvanlivosti: 2 (trvanlivé) čo v exteriéri zodpovedá trvanlivosti 15 - 25 rokov.
Výskyt: celá Európa
Hustota 510 kg/m³

Terasové dosky z thermoborovice sa vyznačujú stredne až tmavo hnedou farbou s tvarovo stálymi a vrastenými uzlami. Ako u väčšiny drevín sa aj u neošetrenej thermoborovice postupom času objaví prirodzené zosivenie terasového dreva. Ak thermoborovicu ošetríte vhodným olejom na drevo, zostane pôvodná tmavohnedá farba terasy zachovaná po dlhú dobu.

Thermoborovica

Trvanlivosť dreva

WPC ( Wood plastic composite) Drevoplastové materiály

Drevoplast je zmes prírodných zložiek - dreva a polyméru (PVC). Pomer miešania je cca 60- 40%. Po namiešaní správneho pomeru dreva a plastu, je zmes roztavená a zlisovaná do požadovaného tvaru. Drevoplastové materiály sú atraktívnym a spoľahlivým riešením všade tam kde potrebujete krásny vzhľad bez vykonávania údržby. Cieľom a hlavnou myšlienkou vývoja WPC bolo vytvorenie kvalitného materiálu, ktorý bude na jednej strane eliminovať všetky nežiaduce vlastnosti dreva a na druhej strane bude zvýrazňovať vizuálny efekt krásneho povrchu podobného drevu.

TERASY GRENADECK

Vyrábajú sa tzv. extrudáciou - vytlačovaním komponentov pod tlakom a teplotou. Grenadeck je výrobok z drevoplastovej zmesi t.z. kombinácia drevených pilín so zdravotne neškodným termoplastickým polypropylénom.

Farby terasových dosiek Grenadeck

Podlahový profil Grenadeck sa vyrába:
v piatich farebných odtieňoch - v hnedej, pieskovej, sivej, červenohnedej a oranžovej
vo dvoch povrchových úpravách - nekartáčované, kartáčované
vo dvoch prevedeniach - 1 strana face, 2 strana terasso

Grenadeck tiež podlieha prírodnému zosiveniu (jedná sa o tzv. drevenú patinu) – vďaka prítomnosti pilín farba časom vybledne. Vyblednutie trvá niekoľko týždňov až mesiacov a ďalej sa už nemení. Tento efekt je rovnaký pri všetkých výrobkoch z dreva. Prírodným pôsobením môže dôjsť ku zdrsneniu plochy podlahového profilu Grenadeck. Terasový systém Grenadeck je 100% recyklovateľný.

Grenadeck červenohnedý Grenadeck hnedý Grenadeck oranžový Grenadeck šedý Thermoborovica